Czy to jest już możliwe?

W filmie "Matrix" główny bohater Neo dzięki odpowiedniej technologii był w stanie w zaledwie godziny opanować na mistrzowskim poziomie sztuki walki, a w sekundy mniej złożone umiejętności.

Gdy to zobaczyłem, pomyślałem:

Też tak chcę!

Jednak oczywiście taka „filmowa technologia” współcześnie nie istnieje. Może nawet nigdy nie powstanie.

Co jednak byłoby jej najbliższe w rzeczywistym świecie?

Co w ogóle wpływa na to, z jakim tempem nabieramy różnych umiejętności?

Czy da się jakoś to tempo wielokrotnie zwiększyć?

Cześć!

Piotr Podskarbi z tej strony – trenujący kickboxing i kalistenikę członek zespołu Rozwojowca. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca na Uniwersytecie Śląskim, a przede wszystkim fan odkryć naukowych, które pozwalają wydobywać z nas pełny potencjał.

Przez ok. rok przekopywałem się przez setki badań naukowych szukając odpowiedzi na pytanie:

Jak szybciej nabywać i doskonalić dowolną umiejętność?

Czy udało się coś znaleźć?

Powiem tak….

Jeśli zależy Ci na uwolnieniu swojego pełnego potencjału i wielokrotnym zwiększeniu tempa, w jakim opanowujesz niemal każdą – czy to fizyczną, czy umysłową – umiejętność, to to będzie prawdopodobnie najważniejsza wiadomość, jaką przeczytasz na ten temat.

I to bez znaczenia czy zależy Ci na szybszym lub lepszym opanowaniu:

 • gry na jakimś instrumencie,

 • sztuk walki,

 • jakiegoś sportu,

 • gier elektronicznych,

 • ciekawego pisania,

 • malowania, rysunku, rzeźbienia i innych form sztuki,

 • stosowania mnemotechnik,

 • szybkiego czytania,

 • władania językiem obcym,

 • prowadzenia samochodu,

 • programowania,

 • wystąpień publicznych,

 • lepszej komunikacji z innymi,

lub jeszcze czegoś innego.

Moment – zauważyłeś, że wspomniałem o umiejętności, na rynku której

każdego miesiąca przelewają się miliardy euro!

Chodzi o sport.

Z pewnością nie muszę Ci mówić, jak wielkie pieniądze są obecne w zawodowym sporcie.

Między tylko 2000 a 2015 rokiem miało miejsce przynajmniej 90 transferów zawodników piłki nożnej po przynajmniej 30 milionów euro każdy!

I to tylko w jednym sporcie. I za jednego zawodnika!

Zresztą sam też pewnie słyszałeś, że najlepsi sportowcy w tenisie, golfie, koszykówce i wielu innych dyscyplinach zarabiają rocznie 8-cyfrowe sumy.

Pytanie za 100 punktów:

Skoro w zawodowym sporcie jeden wybitny zawodnik może być źródłem wielomilionowych kontraktów, to czy przypadkiem ktoś nie wpadł na to, żeby chociaż mały procent tej kwoty zainwestować w badania, które pomogą mu kształcić większą liczbę takich czempionów?

I tym samym – zarabiać wiele razy więcej?

Czy Ty byś tak zrobił?

Ja bym tak zrobił, pewnie Ty byś tak zrobił, więc jak się pewnie domyślasz – ktoś inny też już o tym pomyślał.

Dlatego przeprowadzono dosłownie setki badań sprawdzających, jak rozmaite czynniki i techniki wpływają na tempo robienia postępów, na tempo nabywania umiejętności i później ich wykorzystywania w różnych warunkach (np. pod presją, w stresie itp.).

Odkryte przez nie metody są obecnie wykorzystywane przez światowej klasy trenerów.

A co gdybyś sam mógł także z nich skorzystać?

I to do niemal każdej umiejętności, jaką tylko weźmiesz sobie na celownik.

Tak, żebyś mógł – za pomocą najnowszych odkryć nauki i najlepszych światowych praktyk trenerskich – szybciej niż kiedykolwiek wcześniej opanować…. właściwie cokolwiek tylko zechcesz.

Jeśli to brzmi dla Ciebie interesująco, to chciałbym zaprosić Cię do internetowego kursu Omnibus:

To internetowy kurs, do którego dostęp możesz uzyskać nawet już za kilka minut, a w którym poznasz od podszewki uniwersalne mechanizmy pozwalające przyspieszyć nabywanie dowolnej umiejętności. Stanowi esencję wydobytą z setek badań naukowych, które przerobiłem w tym temacie.

Kurs składa się z 17 prezentacji wideo o łącznej długości ok. 4 godzin.

Zajrzymy do środka?

 • W 1. prezentacji poznasz anatomię talentu – czyli przekonasz się, co sprawia, że jedni potrafią nabywać umiejętności szybciej i osiągać poziom mistrzowski, a inni trenując tyle samo czasu uzyskują zaledwie połowę ich rezultatów. Rozbijemy talent na elementy pierwsze – zobaczysz m.in. jaki wpływ mają geny i co na temat tzw. reguły 10 000 godzin mówią badania (jeśli gdzieś o niej wcześniej słyszałeś, to możesz się zdziwić tym, co pokazały późniejsze analizy).

 • W 2. prezentacji dowiesz się jaki specjalny rodzaj treningu stosują mistrzowie w swoich dziedzinach – od arcymistrzów szachowych, przez sportowców, muzyków, a skończywszy nawet na wybitnych lekarzach i chirurgach.

  Ten specjalny rodzaj treningu był wykorzystywany nawet w czasie II wojny światowej do szybszego szkolenia pilotów. W tej prezentacji poznasz wszystkie cechy i elementy tego treningu, żebyś sam od razu mógł zacząć trenować jak mistrz.

 • W 3. prezentacji dowiesz się, co najczęściej powoduje, że przestajesz w czymś robić postępy. Zauważ, że to nie doświadczenie sprawia, iż robisz coś ciągle lepiej i lepiej. Twój poziom umiejętności – jeśli nie stosujesz odpowiednich metod treningowych, które poznasz w tym kursie – prędzej czy później zatrzymuje się na pewnym poziomie.

  Dlatego też większość ludzi zatrzymuje się z np. prędkością czytania w okolicach 200-250 słów na minutę, mimo że bardzo łatwo osiągnąć prędkość 2 razy wyższą. Jednak do tego nie wystarczy po prostu więcej czytać. Nie od tego przyspieszasz.

  Z tego samego powodu teraz prawdopodobnie nie jesteś mistrzem dykcji, mimo że przecież mówisz niemal całe swoje życie. W każdym obszarze zatrzymujesz się na pewnym poziomie umiejętności i przestajesz go rozwijać mimo, że ciągle korzystasz z tej umiejętności. W tej prezentacji dowiesz się, co jest za to odpowiedzialne i jak usunąć tę przeszkodę, by zacząć robić postępy nawet w sferach, w których już dawno się zatrzymałeś.

 • W 5. prezentacji nauczysz się w praktyce dokładnie wykorzystywać słynny 4-elementowy cykl Kolba. Mimo że to klasyczny i potwierdzony latami praktyki model uczenia się przez doświadczenie, to niestety rzadko kto prawdziwie dobrze i systematycznie z niego korzysta. Zmień to! Dobrze poznaj i na stałe wsadź do swojej praktyki ten cykl, a zobaczysz, jak nieporównywalnie szybciej robisz postępy.

 • W 6. prezentacji poznasz bardzo częsty błąd, który – jak pokazały eksperymenty:

  • zmniejsza tempo automatyzacji zadania (wolniej wyrabiasz w sobie pożądane nawyki),

  • spowalnia proces nauki,

  • sprawia, że poziom Twojej umiejętności bardzo się obniża pod presją.

  Ten błąd „z boku” wcale nie wygląda jak coś szkodliwego – przeciwnie! Wydaje się, że może pomagać. Ale niestety działa kompletnie odwrotnie i wieeele osób daje się na to nabrać – od hobbystów i amatorów w swoich dziedzinach po nawet doświadczonych zawodowców.

  Wyeliminuj go, a nie tylko będziesz dużo szybciej się uczył, ale też lepiej radził sobie w stresie i pod różnymi rodzajami presji.

 • W prezentacji 8. dowiesz się, jak w kilka sekund możesz skutecznie opanowywać i uwzględniać wiele wskazówek naraz.

  Nasza uwaga jest ograniczona. Pomijając tzw. supertaskerów (ok. 2% populacji) nie potrafimy efektywnie skupiać się na kilku rzeczach jednocześnie. A przecież tego wymaga nabywanie umiejętności.

  Na szczęście naukowcy znaleźli sposób na „obejście” tego ograniczenia.

  Odkryty przez nich sposób niestety nie jest w 100% uniwersalny – nie sprawdza się w absolutnie każdej sytuacji i do każdego zestawu wskazówek. Nasze umysły mają jednak ograniczenia. Ale w wielu wypadkach pozwoli Ci OD RAZU trzymać się i stosować do wielu zaleceń jednocześnie.

  Przy zastosowaniu tej metody – wg eksperymentów – większe postępy są widoczne NATYCHMIAST.

 • W 9. prezentacji nauczysz się sztuki dekompozycji – czyli dzielenia zadań, które chcesz trenować na mniejsze elementy, które wytrenujesz osobno. Brzmi logicznie i z pewnością już wiele razy robiłeś podobnie. Jest tutaj jednak kilka pułapek, które sprawiają, że pewne podziały umiejętności powodują, że wyrabiamy w sobie złe nawyki.

  Jeśli nie znasz zasad prawidłowej dekompozycji, to bardzo prosto w nie wpaść, a wtedy w najlepszym wypadku cały Twój trening ma zaledwie ułamek tej efektywności, którą mógłby mieć. W najgorszym – powoduje więcej szkody niż pożytku, bo jedynie utrwalasz w sobie złe nawyki.

 • W 10. prezentacji dowiesz się jak planować trening i rozkładać ćwiczenia, aby maksymalnie szybko robić postępy.

  W jednym z eksperymentów obejmujących rzuty do koszta, jedna grupa – która trenowała w bardzo specyficzny sposób – trafiała więcej razy do kosza z danej odległości niż uczestnicy z grupy, którzy trenowali rzuty z tej odległości 5 razy dłużej!

  Widzisz, co jest możliwe, jeśli tylko wiesz jak lepiej komponować swój trening? W tej prezentacji poznasz dokładnie przeprowadzone na ten temat eksperymenty i odkryte w ich toku zasady.

 • W 11. prezentacji dowiesz się, na czym się koncentrować podczas treningu, gdzie trzymać swoją uwagę, żeby nabywać szybciej daną umiejętność.

  Gdy w jednym eksperymencie poproszono akrobatów, aby podczas balansowania na napompowanym dysku skupiali swoją uwagę na minimalizacji ruchów stóp, to wypadali znacznie gorzej, niż gdy nie otrzymali tej instrukcji. A przecież koncentracja na tym powinna pomóc utrzymać im równowagę. Dlaczego zadziało się coś odwrotnego?

  Mało tego - gdy tę samą instrukcję dano innej grupie, nie zauważono już jej negatywnego wpływu.

  Wszystko przez to, że na różnym poziomie umiejętności powinieneś koncentrować się na innych elementach. Jeśli skupiasz się na odpowiedniej dla swojego poziomu umiejętności rzeczy (tzw. poziomie abstrakcji), to robisz postępy wielokrotnie szybciej. Jeśli natomiast skupiasz się na nieodpowiedniej – podkopujesz umiejętności, które już nawet posiadłeś.

  Dlatego, żeby uniknąć tego błędu i jeszcze przyspieszyć swoje postępy w tej prezentacji dowiesz się, kiedy i na czym się dokładnie skupiać.

 • W 12. prezentacji poznasz jedną tajemniczą praktykę do wykonywania POZA treningiem umiejętności, którą chcesz opanować. Ta praktyka usprawni Twój trening w wielu miejscach i na wiele sposobów jednocześnie. Wg badań:

  • zwiększy Twoją zdolność koncentracji (efekty mierzalne już po 2 tygodniach),

  • zwiększy Twoją cierpliwość,

  • pomoże Ci rozwijać samoświadomość, czyli umiejętność do zauważania własnych schematów działania, myślenia oraz własnych dobrych posunięć, jak i błędów,

  • poprawi efekty podczas treningu umiejętności motorycznych (związanych z ruchem),

  • zwiększy Twoje zdolności umysłowe.

 • W 13. prezentacji opanujesz stan tzw. przepływu (stan flow) – czyli niezwykle przyjemny stan, w którym Twoje ciało i umysł pracują w idealnej harmonii i jesteś w stanie dać z siebie wszystko.

  Obecnie o sportach wyczynowych mówi się, że najlepszym z nich nie jest ten, który jest najlepiej wyszkolony technicznie, ale ten, który ma najgłębsze flow.

  Być może gdzieś już spotkałeś się z pojęciem „flow”. Musisz jednak wiedzieć, że to nie jest jakiś wyimaginowany, czysto subiektywny stan. Flow wiąże się z mierzalnymi i konkretnymi zmianami w naszej biochemii. Zmienia się częstotliwość fal mózgowych, wzrasta poziom wielu neuroprzekaźników, w tym dopaminy i serotoniny.

  Wielu sportowców dosłownie uczy się jak optymalizować flow, jak w niego wchodzić, jak go pogłębiać, gdyż w tym stanie - my zrobimy to samo.

  W tej prezentacji poznasz czynniki, które i Tobie pomogą opanować wchodzenie, pogłębianie i utrzymywanie tego stanu, żebyś mógł – czy to na treningu, czy podczas korzystania/pokazywania danej umiejętności – mógł dać z siebie PRAWDZIWE 100%. Prawdziwe, czyli takie, które jest DALEKO poza tym, do czego myślisz, że jesteś zdolny, bazując na doświadczeniach spoza stanu flow.

 • W 14. prezentacji nauczysz się… trenować w wyobraźni.

  • może przyspieszyć naukę technicznej umiejętności związanej z ruchem,

  • może zwiększać osiągi i to nawet w dyscyplinach siłowych,

  Dzięki temu możesz trenować swoją umiejętność praktycznie w każdej sytuacji, nawet gdy z powodu warunków, urazu, choroby, pieniędzy, czasu czy czegokolwiek innego nie jest tego w stanie robić w danej chwili „w rzeczywistości”.

  Bo efekty z tego treningu są jak najbardziej realne – jeśli wykonujesz go oczywiście poprawnie. Dlatego w tej prezentacji poznasz wszystkie elementy, jakie powinien zawierać taki trening i zestaw ćwiczeń, które go w Tobie usprawnią.

 • W 16. prezentacji poznasz 2 czynniki dietetyczne, które obniżają Twoją zdolność do nauki nowych rzeczy i 2 naturalne suplementy, które ją przyspieszają, żebyś mógł nawet dietetycznie zwiększyć swoją prędkość nabywania umiejętności i nauki wszelkich rzeczy.

Prezentacji jest łącznie 17, więc jak widzisz, nie opisałem Ci zawartości wszystkich. Wewnątrz kursu znajdziesz jeszcze więcej informacji, ale mam nadzieję, że już dobrze widzisz, jak wiele elementów dotyczących szybszego nabywania umiejętności odkryła nauka.

A to żebyś mógł bezczelnie się obijać podczas oglądania ;)

Do każdej z prezentacji otrzymasz kolorową mapę myśli w formacie PDF, która streszcza wszystko, co było omawiane w filmiku, tak że samemu nie musisz już robić żadnych notatek. Możesz śmiało i bezczelnie z rękami za głową po prostu oglądać sobie prezentacje, a potem w kilkanaście minut – kiedy tylko zechcesz - błyskawicznie przypomnieć sobie wszystkie informacje z Omnibusa za pomocą map myśli.

Gdybyś nie wiedział jak powtarzać za pomocą map myśli, to też żaden problem – cały kurs na nich bazuje, więc przerabiając go, nauczysz się tego instynktownie. Całość jest tak skonstruowana, że jak po obejrzeniu danej prezentacji spojrzysz na mapę myśli z niej, to wszystko samo Ci się przypomni. Nie musisz do tego znać żadnej specjalnej techniki czy metody. Sam się przekonasz.

Sprawy organizacyjne:

Aby zamówić Omnibusa wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej:

Dodaj do koszyka

a na następnej stronie wpiszesz swoje imię, nazwisko, adres email i opłacisz zamówienie. Od razu po zaksięgowaniu Twojej wpłaty (w zależności od metody płatności, którą wybierzesz, może to trwać od 5 minut dla szybkich płatności internetowych do 2-3 dni roboczych dla przekazów pocztowych) otrzymasz email z Twoim osobistym linkiem do strony z materiałami z Omnibusa:

Dostęp do strony masz ważny rok od zakupu. W tym czasie każdy materiał możesz oglądać tyle razy, ile zechcesz i kiedy tylko zechcesz.

Ile kosztuje dostęp do tych materiałów?

Pozwól, że spytam: a jak sam byś wycenił pełny przepis na wielokrotnie szybsze nabywanie praktycznie jakiejkolwiek umiejętności – ważnej dla Twojego życia prywatnego, zawodowego, duchowego, hobby, rozrywki, zdrowia - z którego będziesz mógł korzystać już do końca swojego życia?

Wiem, że ciężko wyceniać tego typu wiedzę, bo gdybyś spojrzał np. na prawdopodobnie setki godzin, jakie już straciłeś (nie mówiąc o tych, które możesz jeszcze stracić) w swoim życiu na nieefektywne lub bardzo mało wydajne treningi i próby opanowania czegoś, to nawet gdybyś wycenił każdą godzinę swojego czasu na 5 zł, to wyszłyby Ci tysiące złotych.

Gdybyś spojrzał na to z perspektywy przepuszczonych okazji i korzyści, jakie utraciłeś, bo nie byłeś w stanie wystarczająco szybko na wystarczająco wysokim poziomie opanować pewnych umiejętności – pewnie wyceniłbyś wartość tej wiedzy na dziesiątki, może setki tysięcy złotych.

Ale z drugiej strony ta wiedza ma formę kursu internetowego. I to mówiąc szczerze – nagranego bez żadnych fajerwerków. Jestem pasjonatem odkryć nauki – nie mówcą motywacyjnym, który skacze po scenie i robi wielkie show.

Więc wiedza wiedzą, ale sprowadzając ją do cen, w jakich sprzedawane są kursy internetowe, pomyślałem, że bardzo uczciwie będzie wystawić Omnibusa za 297 zł.

Przy czym obecnie w ramach testu, chciałbym Ci zaproponować roczny dostęp do niego jeszcze taniej - za zaledwie 97 zł

Tylko uprzedzam, że ta cena w każdej chwili, bez uprzedzenia, może się zwiększyć do normalnej, wynoszącej 297 zł.

Mam nadzieję, ta promocja brzmi dla Ciebie bardziej niż dobrze :)

Jeśli tak, to kliknij teraz przycisk poniżej, wpisz swoje dane na kolejnej stronie, opłać zamówienie i… słyszymy się za chwilę w środku.

Dodaj do koszyka

A gdybyś chciał przedłużyć dostęp do Omnibusa na jeszcze kolejny rok, nie musisz płacić za niego jeszcze raz pełnej ceny. Koszt przedłużenia wynosi jedynie 27 zł za każdy kolejny rok.

Aha – jeszcze jedno. Pewnie słyszałeś, że cały kurs powstawał pod opieką i szyldem Wydawnictwa Rozwojowiec Damian Redmera. Dlatego jak na wiele innych kursów wydanych pod tą marką, masz roczną 100% gwarancję satysfakcji:

To oznacza, że jeśli z jakiegoś powodu uznasz, że Omnibus nie zawiera informacji, które pomogą Ci wyraźnie szybciej nabyć umiejętności, na których Ci najmocniej zależy, zwyczajnie napisz na adres kontakt@rozwojowiec.pl i bez żadnych pytań otrzymasz z powrotem całą zapłaconą kwotę.

Po prostu, jeśli uznasz, że za te 97 zł nie dałem Ci czegoś wielokrotnie cenniejszego, to nie chcę Twoich pieniędzy. Zrozum: Ty decydujesz czy mi się one należą, czy nie.

Dlatego, jeśli tylko temat szybszego nabywania umiejętności Cię interesuje, śmiało zamów teraz cały kurs Omnibus klikając przycisk poniżej.TAK, CHCĘ ZAMÓWIĆ KURS OMNIBUS W CENIE 297 ZŁ 97 ZŁ!

Rozumiem, że chroni mnie roczna 100% gwarancja satysfakcji, więc w ciągu roku od zakupu mogę w każdej chwili odzyskać całą zainwestowaną kwotę.

Dodaj do koszyka